Race: 6th December 2014
Venue: Dundee
Results:
U13 Boys
- 1 Harry Hall (Aberdeen AAC) 11:46
- 2 David Addison (Corstorphine AAC) 12:03
- 3 Coinneach Petrie (Edinburgh AC) 12:07
- 5 Gavin McWhinnie (Fife AC) 12:18
- 11 Iain McWhinnie (Fife AC) 12:27
- 31 Owen Keddie (Fife AC) 13:14
- 41 Ben Sandilands (Fife AC) 13:40
- 51 Peter Scott (Fife AC) 14:09
Team: 3rd
U15 Girls
- 1 Eloise Walker (Edinburgh AC) 15:06
- 2 Kate Gallagher (Central AC) 15:14
- 3 Naomi Lang (Aberdeen AAC) 15:31
- 13 Louise Mccullagh (Fife AC) 16:27
U15 Boys
- 1 Adam Scott (Fife AC) 13:47
- 2 George Rees (Fife AC) 14:09
- 3 Freddie Carcus (Edinburgh AC) 14:16
- 4 Euan Boyle (Fife AC) 15:35
- 34 Alexander Thomson (Fife AC) 16:45
Team: 1st
U17 Women
- 1 Hannah Addison (Corstorphine AAC) 20:31
- 2 Zoe Bates (Edinburgh AC) 20:53
- 3 Morven Ferguson (Edinburgh AC) 21:21
- 7 Ailsa Cruickshanks (Fife AC) 22:02
U17 Men
- 1 Alex Carcas (Edinburgh AC) 21:44
- 2 Ben Greenwood (Perth Strathtay H) 21:52
- 3 Sol Sweeney (Perth Strathtay H) 22:16
- 13 Tristan Rees (Fife AC) 23:40
- 16 Jamie Ingledew (Fife AC) 24:11
- 17 Gregor Malcolm (Fife AC) 24:13
- 26 Sam Fernando (Fife AC) 25:05
- 34 Ryan Brocklebank (Fife AC) 27:08
Team: 3rd
U20 Women
- 1 Stephanie Pennycook (Edinburgh Uni H&H) 19:02
- 2 Rachael Dunn (Edinburgh AC) 19:14
- 3 Mhairi Maclennan (Edinburgh Uni H&H) 19:41
- 5 Annabel Simpson (Fife AC) 20:05
- 13 Mhairi Boyle (Fife AC) 22:07
Senior Women
- 1 Morag MacLarty (Central AC) 23:30
- 2 Jennifer Wetton (Central AC) 24:19
- 3 Lyndsay Morrison (Central AC) 24:22
- 6 Megan Crawford (Fife AC) 24:36
- 11 Sophie Mullins (Fife AC) 25:35
- 14 Katie Jones (Fife AC) 26:00
- 24 Jennifer Kibble (Fife AC) 26:46
- 25 Amie McKimmie (Fife AC) 26:57
- 45 Jennifer Cruickshanks (Fife AC) 28:14
- 58 Angela Howe (Fife AC) FV40 29:04
- 65 Beverley Gibson (Fife AC) FV40 29:45
- 76 Sandra Tulloch (Fife AC) 30:55
- 80 Innes Bracegirdle (Fife AC) FV55 31:55
- 82 Margaret Martin (Fife AC) FV55 32:01
Team: 3rd
Senior Men
- 1 Murray Strain (HBT) 31:41
- 2 Alexander Hendry (Central AC) 32:01
- 3 Dougie Selman (Corstorphine AAC) 32:21
- 24 Andrew Murphy (Fife AC) 34:44
- 74 Lee Strachan (Fife AC) 38:24
- 87 Roger Rees (Fife AC) MV45 38:59
- 104 Kenny Anthony (Fife AC) MV50 40:02
- 106 Graham Kirby (Fife AC) MV45 40:07
- 111 Jacob Howe (Fife AC) MV40 40:29
- 122 Luca Basso (Fife AC) MV40 41:11
- 123 Gus McGhie (Fife AC) MV40 41:15
- 132 Dan Newman (Fife AC) MV45 41:50
- 159 Neil Millar (Fife AC) MV40 43:45
- 162 Andy Milne (Fife AC) MV45 43:53
- 170 Steve Pennycook (Fife AC) MV55 44:23
- 173 Ian Hawkins (Fife AC) MV50 44:37
- 175 Dave Sleigh (Fife AC) MV45 44:51
- 177 Dave Cowan (Fife AC) MV50 45:09
- 186 Ken Morris (Fife AC) MV65 45:46
- 193 David Norrie (Fife AC) MV60 46:41
- 205 Brian R Smith (Fife AC) MV55 48:21
- 216 Eddie Sanders (Fife AC) MV65 49:57
- 225 Nick Brian (Fife AC) MV60 51:00
Team: 8th