Race: 28th April 2024

Results

Junior Race:

Pos. Name Club Age M/F Time
1 Quinn McInally Strathearn Harriers 8 M 9.59
2 Finlay McInally Strathearn Harriers 7 M 11.07
3 Annie Arnott Central AC 9 F 13.18
4 Harris Warren Unattached 8 M 13.43
5 Freya Michie Teviotdale Harriers 9 F 13.46
6 Izzie Delaney Strathearn Harriers 9 F 14.12
7 Eilidh Smith Fife Athletic Club 8 F 15.26
8 Tyr Laucht Unattached 6 M 16.23
9 Mairi Smith Fife Athletic Club 6 F 17.59

 

Under 13:

Pos. Name Club M/F Time
1 Harris Turnbull Strathearn Harriers M 16.20
2 Yuen Shan Lam Harmeny AC M 16.42
3 Thomas Arnott Central AC M 18.18
4 Bertran Penacchio Torres Fife Athletic Club M 18.24
5 Benjamin Warren Strathearn Harriers M 18.50
6 Jaxon Boyle Strathearn Harriers M 19.08
7 Robin Perez Reid Strathearn Harriers F 20.11
8 Callan Michie Teviotdale Harriers M 20.30
9 Lucy Feltbower Forth Valley Orienteers F 21.54
10 Amelia Stephen Fife Athletic Club F 22.41
11 Isla Smith Strathearn Harriers F 24.51
DNF Ethan McLeod Strathearn Harriers M  

Under 15:

Pos. Name Club M/F Time
1 Seb Darlow Gala Harriers M 15.12
2 Charlie Dalgliesh Gala Harriers M 15.25
3 Laucia Connell Strathearn Harriers F 16.15
4 Rory Beattie Harmeny AC M 16.23
5 Anna Meek Inverness Harriers F 16.40
6 Thea Harris Moorfoots F 17.15
7 Maisy Gorman DDJC F 19.33
8 Kacie Brown Gala Harriers F 21.07

Under 17:

Pos. Name Club M/F Time
1 Dan McGuire Harmeny AC M 28.13
2 Joel Gillan Central AC M 30.30
3 Andrew Shorts Kilbarchan AC M 31.30
4 Calum McBean Strathearn Harriers M 33.54
5 Sam Robertson Gala Harriers M 35.34
6 Ava Richardson Gala Harriers F 35.48
7 Eliza Konig Fife Athletic Club F 36.19
8 Millie Gairn Airdrie Harriers F 37.58
9 Nancy Corrie Harmeny AC F 38.07
10 Sky Simpson Inverness Harriers F 39.17
11 Hanna Brindley Falkirk Victoria Harriers F 40.25
12 Rosie Conroy Inverness Harriers F 42.53

Under 20:

Pos. Name Club M/F Time
1 Andrew Grant Strathearn Harriers M 30.03
2 Ewan McAdam Fife Athletic Club M 33.30
3 Jessica Taylor Edinburgh AC F 33.36