Race: 12th December 2015
Venue: Dundee
Results:
U13 Girls
- 1 Anna Hedley (Fife AC) 12:07
- 2 Pippa Carcas (Corstorphine AAC) 12:30
- 3 Anna Dalglish (Fife AC) 12:35
- 27 Layla Zuill (Fife AC) 13:58
- 28 Hayley Brown (Fife AC) 13:58
- 54 Chloe Ritchie (Fife AC) 15:30
Team: 4th
U13 Boys
- 1 David Addison (Corstorphine AAC) 11:24
- 2 Lewis Dow (Pitreavie AAC) 11:30
- 3 Harry Henriksen (Lasswade AAC) 11:46
- 11 Owen Keddie (Fife AC) 12:15
- 15 Ben Sandilands (Fife AC) 12:44
U15 Girls
- 1 Eloise Walker (Edinburgh AC) 14:34
- 2 Jessica MacLeod (Corstorphine AAC) 14:49
- 3 Sarah Tait (Lasswade AAC) 15:03
- 22 Amy Broadhurst (Fife AC) 17:08
- 38 Jessica Buckett (Fife AC) 18:19
U15 Boys
- 1 Lewis Pentecost (Falkirk Victoria H) 13:20
- 2 Keir Howlieson (Central AC) 13:21
- 3 Robert Sparks (Fife AC) 13:35
- 11 Craig Morris (Fife AC) 14:01
- 13 Iain McWhinnie (Fife AC) 14:04
- 30 Gavin McWhinnie (Fife AC) 15:01
- 62 Cameron Dempster (Fife AC) 17:37
- 68 Findlay Baillie (Fife AC) 18:12
Team: 2nd
U17 Women
- 1 Kate Gallagher (Central AC) 18:23
- 2 Naomi Lang (Aberdeen AAC) 18:31
- 3 Clare Stewart (Banchory Stonehaven AC) 18:35
- 8 Louise Mccullagh (Fife AC) 20:20
- 20 Katy Aitken (Fife AC) 22:47
U17 Men
- 1 Sol Sweeney (Perth Strathtay H) 21:28
- 2 Freddie Carcas (Edinburgh AC) 21:54
- 3 James Donald (Dundee HH) 22:01
- 10 Gregor Malcolm (Fife AC) 22:45
- 15 Euan Boyle (Fife AC) 23:47
- 33 Ryan Brocklebank (Fife AC) 27:34
Team: 5th
U20 Women
- 1 Stephanie Pennycook (Fife AC) 17:44
- 2 Annabel Simpson (Fife AC) 17:48
- 3 Emily Kearney (Edinburgh Uni H&H) 18:10
U20 Men
- 1 Euan Gillham (Edinburgh Uni H&H) 26:19
- 2 Aidan Thompson (Central AC) 27:00
- 3 Robert Bough (Edinburgh AC) 27:27
- 23 Fergus Ingledew (Fife AC) 32:29
Senior Women
- 1 Rachel Haines (HBT) 23:46
- 2 Freya Ross (Edinburgh AC) 23:50
- 3 Angela Richardson (Fife AC) 24:00
- 5 Megan Crawford (Fife AC) 24:01
- 19 Halina Rees (Fife AC) 25:12
- 20 Jennifer Spence (Fife AC) 25:14
- 21 Sophie Mullins (Fife AC) 25:14
- 32 Alison McGill (Fife AC) 26:20
- 50 Andrea Burke Rae (Fife AC) 27:39
Team: 2nd
Senior Men
- 1 Andrew Butchart (Central AC) 30:37
- 2 Alexander Hendry (Central AC) 31:19
- 3 Max McNeill (Lothian RC) 31:20
- 35 Hamish Battle (Fife AC) 34:36
- 79 James Rae (Fife AC) 36:52
- 80 Daniel Clarke (Fife AC) 36:52
- 94 Keith Taylor (Fife AC) MV40 37:31
- 115 Roger Rees (Fife AC) MV45 38:51
- 116 Stuart Tite (Fife AC) 38:51
- 130 Alexander Louden (Fife AC) 39:40
- 143 Kenneth Anthony (Fife AC) MV50 40:10
- 177 Calum Harvie (Fife AC) MV40 41:46
- 196 Andrew Milne (Fife AC) MV45 42:58
- 197 Daniel Newman (Fife AC) MV45 43:05
- 218 Gary Barker (Fife AC) MV55 44:54
- 220 Steven Pennycook (Fife AC) MV55 45:03
- 225 Melville Scobie (Fife AC) MV65 46:23
Team: 10th